prevnext

Widzący? (Medjugorje)

Jeśli chcesz przekazać światu przesłanie pokoju… wybór sześciorga wiejskich dzieci z rządzonej przez komunistów, a w większości muzułmańskiej, Bośni i Hercegowiny, gdzie jeszcze trwa wojna, jako posłańców – nie ma większego sensu. Ale… wbrew wszelkim danym… chyba działa.

Od 1981 roku do tego miasteczka, które trudno znaleźć na mapie, przybyło ponad 30 milionów ludzi z całego świata. Wielu innych dowiedziało się o miejscowości z internetu, książek, radia, telewizji. I co najbardziej uderzające, ogromna rzesza tych, którzy przybyli tu z ciekawości, wraca do siebie z wiarą, którą kiedyś stracili albo której nigdy nie doświadczali. Czego więc tam doświadczają?

W poszukiwaniu prawdy o Bogu i niewieście, którą tylu uznaje za swoją Matkę, Adwokat Diabła przybywa także do Medjugorje. Wielu chciałoby sprawdzić, czy to prawda, że ta szóstka spotyka się z Maryją. Ale nie na tym polega wątpliwość Adwokata Diabła. On ma za zadanie przeprowadzić dochodzenie dla resortu Spraw Wewnętrznych: jeśli zaś to, że każdy, łącznie z nim, może rozmawiać z Maryją, okazałoby się prawdą? Jeśli Chrystus naprawdę odpuszcza grzechy? Co powinniśmy uczynić, jeżeli ktoś ofiaruje nam skuteczny przepis na pozbycie się lęku i odzyskanie pokoju? Sprawdzić jego skuteczność, czy stracić tę okazję?